Internet

2. února 2015 v 13:57 | KKcenka |  Píšu
Poslední dobou na blog.cz vidím články o tom jak internet kazí dnešní děti a že bez internetu bylo líp. Já taky jeden napíšu, ale protikladně.
Hodně lidí si stěžuje, že za jejich dětství internet nebyl a nikomu to nevadilo, ale uvědomují si taky, že si děti víc hráli venku, ale uvědomují si taky, že si děti nemají kde hrát?!
(Pokud tě tohle nezajímá tak přeskoč na černou část textu.)
My jsme se nedávno přestěhovali do města a do vesnice jezdíme vždy na víkend, ale protože je teď hnusně tak venku vážně nejsem, ale v létě není den, kdy by jsme s mojí kamarádkou nebyli venku. Jsme v bazénu nebo třeba lítáme po zahradě jako děti. Ale třeba v Praze děti nemají kde si hrát. Když jsme byli u příbuzných v Praze tak v okruhu jednoho kilometru kde by si děti mohli hrát, aby to nebyl park. Ale bylo to takové místo, kam bych se i já bála jít. Takže dnešní děti si ve městě ani nemají kde "hrát."
Děti si prostě hrají vevnitř. Ale na internetu nejsou jen děti. Zkuste si třeba být týden nejen bez internetu, ale i bez mobilu, tabletu a počítače. Hodně z nás má blog,dělá na internetu úkoly, referáty a projekty do školy… Internet není jen pro zábavu, například když chcete upéct např. Míša řezy a nemáte na ně recept tak si nekoupíte kuchařku, ale podíváte se na internet.
Podle mě si za dvacet let budeme stěžovat my, že jsme neměli mluvící ledničku, mobil v hodinách atd. a nikomu to nevadilo. V té době budeme my ty nemoderní, nerozumící budoucím technologiím a internet už bude samozřejmostí, a každý bude mít vlastní notebook a děti budou mít telefon už ve školce.
Internet je pokrok 21.století, jako byl třeba knihtisk pokrok 15. století.
Neříkám, že by jste měli být na internetu dlouhé hodiny, ale někdy internet prostě potřebujem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama