RECENZE - Mé sladké šestnácté století

23. června 2015 v 4:56 | KKcenka |  Read and Books

Stručně

Název: Mé sladké šestnácté století
Autor: Rachel Harris
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 256
Rok vydání: 2013


Děj
Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alešpoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo... v renesanční Florencii!
Na tomto výletu do šstnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele... Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?

Úryvek
"Nehodí se, abyste pomáhala sluhům," vysvětlí mi polohlasně. "Rozhněvala byste tím svou tetu a strýce."
Opřu se chodidlem o kamennou zeď za sebou a zavřu oči. Dnešek se vůbec nevyvíjí tak, jak jsem čekala, když jsem se probudila s Lorenzovou rukou v dlani. Popravdě mám zkažený celý den. Ale nemůžu Luciu vinit za to, že se má na pozoru, i když to dělá neomaleně, jak je jejím zvykem. "Dobře, půjdu. Jenom jsem si chtěla šplhnout tím, že ti pomůžu."


Mé dojmy
Knížka končí tak, že si určitě budete chtít přečíst pokračování. Poté co jsem tu knížku dočetla, řekla jsem si, cituji: "Ta knížka je krásná, fakt úžasná!" Určitě ji doporučuji :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama